Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024
Για γονείς-κηδεμόνεςΓια εκπαιδευτικούςΓια μαθητές/τριεςΕκδρομές-Επισκέψεις

Η εκδρομή της Γ’ τάξης σε τρεις Ευρωπαϊκές πρωτεύουσες (3-8/12/2023)

Κατά το διάστημα 3 με 8 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η εξαήμερη εκδρομή της Γ΄ Τάξης του σχολείου μας στο εξωτερικό, έχοντας ως κεντρικό προορισμό την πόλη της Βουδαπέστης και με επιπλέον επισκέψεις στο Βελιγράδι και τη Βιέννη. Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας ξεναγήθηκαν στα σημαντικότερα αξιοθέατα των τριών Ευρωπαϊκών πόλεων, περιηγήθηκαν στις στολισμένες χριστουγεννιάτικες αγορές, απόλαυσαν τα υπέροχα χιονισμένα τοπία και τη μοναδική θέα στον Δούναβη που διαρρέει και τις τρεις πρωτεύουσες. Η εκδρομή αποτέλεσε ένα ευχάριστο διάλειμμα στο απαιτητικό πρόγραμμα της τελευταίας σχολικής τους χρονιάς. Τους ευχαριστούμε θερμά για την άψογη συμπεριφορά τους και ευχόμαστε οι αναμνήσεις του ταξιδιού να τους δίνουν δύναμη στον αγώνα τους!
Συνοδοί καθηγητές: Ασπουγαλή Ελένη, Τζίκα Ευαγγελία, Τόμκου Χαρά, Παλάζης Χρήστος, Σύρπας Γιώργος

bsh