Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024
Εκδηλώσεις

Η Ομάδα Αστυνομικών Σκύλων μας παρουσιάζει το πολύτιμο έργο της (Πανελλήνια Ημέρα Φιλοζωίας)

Με σκοπό την αναγνώριση του πολύτιμου ρόλου των ζώων στο κοινωνικό σύνολο και στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Σχολικής Ημέρας Φιλοζωίας πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας μια ενδιαφέρουσα βιωματική παρουσίαση της «Ομάδας Αστυνομικών Σκύλων».
Με την παρουσίαση αυτή αναδείχθηκε η συνεισφορά των αστυνομικών σκύλων και των εκπαιδευτών τους στην ασφάλεια των πολιτών και στην προστασία του κοινωνικού συνόλου.
🙏Η εκπαιδευτική κοινότητα του 1ου ΓΕ.Λ. Σερρών εκφράζει τις θερμές ευχαριστίες προς την Αστυνομική Διεύθυνση Σερρών και τα στελέχη της Ανθυπαστυνόμο κ. Βασταρδή Μιχαήλ, συνοδό αστυνομικού σκύλου ARIA ανίχνευσης εκρηκτικών υλών και Αρχιφύλακα κ. Σωτηρίου Γεώργιο, συνοδό αστυνομικού σκύλου ROXY ανίχνευσης ναρκωτικών ουσιών για την επίσκεψη στο σχολείο μας και την βιωματική παρουσίαση του πολύτιμου έργου της Υπηρεσίας «Ομάδας Σκύλων της Ελληνικής Αστυνομίας».